Tartozás, valahová? – Avagy vállalkozó vagyok

Sokszor felmerül milyen szép is a magyar nyelv. Szeretem, egyszerűen úgy ahogy van. A szabadságát a szabad szórend használatot. Neked mi jut először eszedbe a tartozás szóról? Nekem sok minden, hogy tartalmat adjak neki mindig várom a kontextust, milyen környezetben jelenik meg? Na, itt most többen is megfog.

Tartozom egy kedves barátomnak és eljött az ideje, hogy a hálám írott formában is megjelenjen. Mert ő vár arra, amit ígértem, én meg mindig tartom a szavam, ha időben el is csúszok kicsit. Esetében nagyon, de ő nem hántorgatja fel. Mesélnem kell róla, úgy ahogy én látom őt, a munkáját, azt amit képvisel és adni akar. Akarom, hogy lássátok az én szememen keresztül is.

Egy fantasztikus pasiról van szó, aki hihetetlen türelemmel és tisztelettel fordul az emberek felé. Aki fel meri vállalni, olykor nyers őszinteséggel, hogy szeret kilógni a sorból. Kitartása az élete számos területén megmutatkozik például a tudás utáni vágyában, folyton tanul, képzi magát. A legszebb, hogy nem csak önmagáért teszi, hanem többet és mindig jobbat akar adni az ügyfelei számára munkája során. Ó mit is dolgozik? Nem is mondtam. Vállalkozó. Ízig-vérig vállalkozó. Elsődleges szakterülete a marketing, szenvedéllyel űzi majdnem húsz éve. Jól olvasod, nem holmi hobbi trendi marketinges, tizennyolc éve komolyan veszi és szenvedéllyel fejleszti a technikáit, amivel a többi vállalkozót segítheti. Már könyvet is írt, nem is egyet. De a legfrissebb egy szakkönyv, kifejezetten magyar piacra!

Térjünk kicsit vissza rá, miért is akarok én itt most neked Gáborról mesélni. Azért, mert fontos ember számomra, a vállalkozói utam újrakezdése eleje óta, mellettem van. Mikor elkezdtem bontogatni a szárnyaimat csatlakoztam néhány szakmai csoporthoz, ha már elvileg a vállalkozók segítésére jönnek létre. Egyikbe se találtam, amit kerestem… Még Gábor posztjai szembe nem jöttek. Hihetetlen merészséggel provokálta a jó népet, szép sikerekkel. Ebben, a legnagyobb csoportban akkor is kaptad az értesítést az ő posztjairól, ha nem akartad. Mi volt az ára? Hihetetlen mennyiségű negatív komment áradat, ítélet. Ő még se ítélkezett. Megfontoltan válaszolt, nem személyeskedett. Elkezdett érdekelni, rendszeresen olvastam a posztjait, mert nem értettem a szakik hozzáállását. Majd jött egy pont, mikor a hadviselés pszichológiája és marketingmenedzsment közt vont párhuzamot. Itt belefolytam, nem csak figyeltem. Támadták mekkora baromság – nem szépítek, nem túlzok. Néztem nem értik, tényleg nem is akarják, hülyézik. Pedig olyan dologról beszél, amit egyetemen is oktatnak, csak ez már a menedzsment szintje. Jaaa, ha magasabb szinteken akarsz kommunikálni, kultúráltan, nem a trendekről csacsogni, azt nem tűri a social media népe. Igen, de ez egy másik sztori.

Menjünk vissza Dajka Gáborhoz, az emberhez, aki szóba állt velem, kezdő kis vállalkozóval, aki ezzel segített, hogy figyeljenek rám is. 

Ahh csak visszatérek a menedzsment szinthez, tudod mi lett a vége? Tök jó szakmai beszélgetések alakultak végül abban a csoportban és másik kettőben is.
Megkaptam, ami hiányzott. Dajka Gábor posztjai nyomán egyre több igazán jó szakmai vita alakult ki. Aztán paff kész vége, egyszer csak elkaszálták, kitették a csoportból. Nem tetszett sokaknak. Pedig halkan megsúgom, a leírásokban ott van a csoport céljai között a tudásmegosztás…

Szóval Gábor egy olyan ember, aki alapvetően megadja a tisztelet mások számára, tud alázatos és céltudatos lenni egyszerre! Akinek eltökélt célja segíteni a magyar kisvállalkozókat, a fenti kis történet során vált az én barátommá. Azzá a baráttá, aki mikor letérnék az utamról elegáns úriemberként, finoman emlékeztet pont úgy, ahogy szükségem van rá – a véremben folyik a vállalkozói út. Tartozom valahová, méghozzá a vállalkozók közé. A magyar kisvállalkozók közé, akiknek nem egyszerű az útja.

Ha ezt a hála cikket olvasod, akkor valószínűleg már Te is ezt az utad járod vagy fontolgatod.

A barátságokon és ügyfeleken túl Gábor támogatni akarja minden  kisvállalkozó útját. A fenti kis malőr után, miután kirakták a legnagyobb marketinges csoportból sem engedte el a történetet.

Létrehozta az Online marketing és pszichológia csoportját. Azoknak akik nem csak a szemfényvesztésre, trendekre, álmokra kiváncsiak!

Tudod, ha kicsit elmélyedünk a pszichológiában, akkor hamar rájöhetünk, hogy ha a reményt árulják, akkor bármi eladható. A magyar kisvállalkozók zöme ingatag talajon áll, éhezi a reményt. Az Online marketing és pszichológia csoport végül több lett, nem a szokásos módon. Emlékszel? Említettem egy szakkönyvet, amely magyar piacra szól, na hát az ide csatlakozókat ez a tudásanyag támogatja. Miért? Mert az én drága barátom 2023-ban kiadta ezzel a címmel a könyvét. Mert ő tudást árul, nem reményt!

Mesélnék még tovább, remélem bírod még. Áhh még se, már azt is elfelejtetted azért írom, ezt a cikket mert ígértem valamit Gábornak. Még meg se mondtam mi volt az! Inkább elárulom az ígéretem, miszerint eladok 50 db könyvet. Ehhez kellesz Te is! Gyere, tartozz azok közé, akik fejlődni akarnak, és a magyar piacon boldogulni!

Kérem a könyvet! Megrendelésnél írd be megjegyzésbe – Vállalkozz Stílusosan – és ajándékba kapsz tőlem 1 óra online tanácsadást (21 000Ft értékben)!

https://webshop.dajka-gabor.hu/dajka-gabor-online-marketing-es-pszichologia